Bakan Özer Azerbaycan Uluslararası Maarif Okulunu Ziyaret Etti

02.02.2023

 

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de geçtiğimiz ekim ayında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Uluslararası Maarif Okulu, 5 aylık dönemde önemli mesafeler kat etti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Azerbaycan’a gerçekleştirdiği seyahat sırasında Bakü Uluslararası Maarif Okulunu da ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcıları Petek Aşkar ve Sadri Şensoy, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Hasan Ünsal, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Levent Özil, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Murat Süt, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Bakü Eğitim Müşaviri Ali Rıza Altunel ile Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova’nın da eşlik ettiği Özer, yöneticilerden okul hakkında detaylı bilgi aldı.

Bakü Uluslararası Maarif Okuluna özel bir tezhip çalışması tablo hediye eden Bakan Özer’e, Maarif logosundan oluşan vakıf duası tablosu hediye edildi. Mahmut Özer, Maarif öğretmenlerine yaptığı konuşmada, Türkiye Maarif Vakfının dünyanın tüm ülkelerinde olduğu gibi Azerbaycan’ın eğitimi için de önemli olduğuna değinerek, başta Büyükelçi Cahit Bağcı olmak üzere okulun açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ardından binada incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Özer, öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirerek okuldan ayrıldı.

Video Title