Irak Maarif Okulları’ndan Türkiye'deki Depremzedelere Yardım

18.03.2023

 

Türkiye’de yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Maarif öğrencileri ve velileri depremzedelere yardım göndermek için seferber oldu. Irak Maarif Okulları öğrencileri, öğretmenleri ve velileri de depremden etkilenen bölgelere yardım topladı.

Türkiye Maarif Vakfı Irak Temsilcisi Fahreddin Keskin, yaptığı açıklamada, her yerde olduğu gibi Irak’ta da Maarif Vakfı olarak depremzedeler için bir kampanya yürüttüklerini belirtti.

Keskin, yardım kampanyasının yaklaşık 1 ay sürdüğünü ve öğrenciler, veliler, öğretmenler ve bütün personelin kampanyaya katıldığını kaydetti.

Okullarda toplanan yardımları Irak Kızılayı ve Erbil Başkonsolosluğu üzerinden Türkiye'ye ulaştırdıklarını dile getiren Keskin, şunları söyledi:

“Elimizde bulunan yaklaşık olarak iki bin beşyüze yakın battaniye, çocuk bezi, çocuk maması, kırtasiye ve buna benzer malzemeleri deprem bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere tıra yüklüyoruz, AFAD’a göndereceğiz.”

Keskin, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek, böylesi bir afetin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Video Title