Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “TMV genç nesillerin kültürel gelişimine katkı sağlıyor”

16.04.2021

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'ye bir çalışma ziyareti gerçekleştiren, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Teodoro Nguema Obiang Mangue ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi için serbest ticaret, yatırımların karşılıklı teşviki ve çifte vergilendirmenin önlenmesi anlaşmalarının imzalanmasına ilişkin değerlendirme yapıldı. Görüşmede Oktay, Mangue'ya Türkiye Maarif Vakfının faaliyetleri hakkında da bilgi verildi.

Mangue'ya Türkiye'yi ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti paylaşan

Oktay, Ekvator Ginesi'nin kalkınması için planlanan projelerde, Türkiye'nin destek ve tecrübe paylaşımına hazır olduğunu ifade etti.

Eğitim alanında Türkiye Maarif Vakfının (TMV) 2018'in başından bu yana devraldığı okulları başarıyla işlettiğini de belirten Oktay, “Türkiye Maarif Vakfı yönetimindeki okulda bugün 184 öğrencinin öğrenim görüyor. Uluslararası standartlarda eğitim veren TMV okulları bulundukları ülkede genç nesillerin kültürel gelişimine katkı sağlıyor.” dedi.

Video Title