Pak-Türk Maarif Uluslararası Okullarında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

28.10.2022Pakistan’da FETÖ Okullarını devralarak 2019’da faaliyetlere başlayan Pak-Türk Maarif Uluslararası Okulları, akademik alanda elde ettiği başarılarının yanı sıra gerçekleştirdiği kültürel ve sosyal faaliyetlerle de adından söz ettiriyor. Ayrıca, yapılan etkinliklerle de öğrencilerin Türkiye’yi daha yakından tanımalarına imkân sunuyor.

Bu kapsamda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü Pak-Türk Maarif Uluslararası Okullarında coşkuyla kutlandı.

İslamabad’daki erkek kampüsünde gerçekleştirilen etkinliğe, Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi Mehmet Paçacı, Vakfın Pakistan Ülke Temsilcisi Harun Küçükaladağlı, ülkedeki Türk kurum ve şirketlerinin temsilcileri, öğrenciler ve Pakistanlı vatandaşlar katıldı.

Pak-Türk Maarif Okulları öğrencisinin Kur’an-ı Kerim okuması ve iki ülke milli marşlarının çalınmasıyla başlayan etkinlikte Büyükelçi Paçacı da bir konuşma yaptı. Türkiye’nin kuruluşunun üzerinden neredeyse bir asır geçtiğine işaret eden Paçacı, Pakistan halkıyla Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümünü kutlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Etkinlikte Pakistanlı öğrencilerin Türkçe şiirler okuması ve Türk halk oyunları gösterisi düzenlemesi büyük beğeni topladı.

Pak-Türk Maarif Uluslararası Okullarında 86 okulda 12 binden fazla öğrenci eğitim görüyor.

Video Title