Pak-Türk Maarif Uluslararası Okullarından Türkiye Burslarında Büyük Başarı

17.10.2021

Dünyanın önde gelen eğitim burslarından biri olan YTB Türkiye bursları, her yıl yüzlerce öğrenicinin Türkiye’de eğitim görmesine imkân sağlıyor. 2021 yılında yapılan Türkiye bursları çerçevesinde Pak-Türk Uluslararası Maarif Okullarından 26 öğrenci de Türkiye’de çeşitli üniversitelerde tam burslu olarak eğitim görmeye hak kazandı.

Öğrenciler, küresel pandemi krizine rağmen Pak-Türk Maarif Okulları yönetiminin kendilerini hiç yalnız bırakmadığını dile getirerek, sanal eğitim platformları ve doğrudan iletişim yollarıyla eğitimlerinin aksamadan devam etmesine yardımcı olduğunu aktardılar. Öğrenciler ayrıca, dünyada saygın bir yeri olan burs programına hak kazandıkları için kendilerini şanslı ve Türkiye’nin köklü eğitim geleneğinde eğitim görecek olmalarından dolayı da heyecanlı hissettiklerini ifade ettiler.

Türkiye ile Pakistan arasında geçmişten günümüze süre gelen köklü kardeşlik bağlarının Türkiye’de eğitim gören Maarif öğrencileri ile daha da gelişeceğini aktaran Pak-Türk Maarif Okulları yetkilileri, Maarif öğrencilerinin iki ülke arasında adeta doğal elçiler olduklarını vurguladılar.

Video Title